jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

please explain what I am to do with this problem 1x= -1; x+5=4
a runner runs at 7.6mph for 3 1/2 hours how many miles did he run
The 'divide and rule' policy employed by the English was developed by the _____.
What was the primary way the farms in the south differed from those in the north
Which of the following is not true about printmaking? a. There are two main types of printmaking: relief printing and intaglio. b. To create a wood engraving, t
the sinking of the lusitania in 1915 turned american public opinion against germany because?
Which freedom did the attorney general of the United States violate during the Red Scare? A. freedom to vote B. freedom of speech C. freedom of religion D. free
What is (3-4i)^2? In complex numbers?
Which is not something Christopher Columbus is known for? A. safely bringing his ships to landfall despite a much longer voyage than he expected B. convincing F
what's a good thesis statement for a research paper about cancer?