iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

help me please!!!!!
The manager of a restaurant found that the cost to produce 200 cups of coffee is ​$65.00 ​, while the cost to produce 250 cups is ​$77.50 . Assume the relations
find the area of the rectangle
A dishwasher is priced at $475. There are two options offered to reduce the price: either a 15% discount off the price or a rebate of $75. Which is the better c
Which of the following pairs could be reasonable approximations for the diameter and circumference of a circle? 18 inches and 57 inches 3 centimeters and 28 cen
Help me please 10 minutes left
Solve the equation for x. (x - 4) - (x + 7) = 8x 11
6 + x is an example of _____. a variable an expression a constant a formula
an object of mass 8 kg is wild around rapidly in a vertical circle of radius 2 metres with constant speed of 6 m per second calculate the maximum tension in the
List four functions of protein