nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy?

22 vitamins for $2 or 40 vitamins for $4

Respuesta :

09crabtreh
09crabtreh 09crabtreh
  • 02-12-2021

Answer:

i would say 40 for 4$

Step-by-step explanation:

bc ur getting double amount for 2$ and it will last longer

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

40 victims for $4 sorry u was in my laptop and it didn't have the answer thingy so I'm doing it again lol

Answer Link

Otras preguntas

the amount of kinetic energy a moving object has depends on its mass and its
The core of an atom contains protons and __________.
Whats an direct object? and indirect object? btw am very bad at understanding things so please explain with lots of details! Thnx!
Moving up trophic levels there is an increase in energy, entropy, and biomass. True or False?
How can you show your work with the numbers 400 ,15,and 6 to get the answer 160
What does CPU stand for. And it is the _____ of the computer
What is 0.80 as a fraction
During the bitter struggle over reconstruction policy, Congress overrode Johnson's veto of the
When you sneeze, the air in your lungs accelerates from rest to approximately 150km/h in about 0.50 seconds. What is the acceleration, in units of g?
Climate warming trends allow plant and insect species to inhabit larger ranges. True or false?