faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

What statement makes the open sentence 12 + 3x = 30 true?
What was the result of the collision of the two tectonic plates
cuando cierras las ventanas
Mark the statement if it is accurate about Queen Elizabeth I. A.She was the daughter of Henry VIII and was the second queen of England to rule. B.She declared
In Egyptian mythology, Hathor is a(n) ___ goddess who has the head of a cow. A.ursine B.leonine C.simian D.bovine
Which expression is equivalent to a^2/3.
describe the accomplishment of Charlemagne.
Which salutation uses correct punctuation? A.Dear Jacob! B.Dear Grandpa Wayne. C.Dear Billy, D.Dearest Harriet?
5. Which of the following must an animal do to survive? - Reproduce - Breath air - Maintain homeostasis - dig a burrow
If f(x) = x + 4 and g(x)=x^2-1, what is (g o f)(x)? x^2-1 x^2+8x+16 x^2+8x+15 x^2+3