orneilramnarayanjr orneilramnarayanjr
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 cartons WHOEVER ANSWERS FIRST IS BRAINLIEST​

Respuesta :

abarnes39
abarnes39 abarnes39
  • 06-12-2021

Answer:1.99*14= 27.86 Monies

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A teacher Buys tickets for each of my students to visit a museum each student and $6.50 and she spent a total of $182 how many students tickets did you buy
please look at the image provided.
WOULD LOVE IF SOMEONE CAN ANSWER THIS FOR ME, NEED HELP ASAP
Marking brainless Why is it important to understand your “audience”when making a PSA?
e learning is better than learning in a classroom setting. points for opposing this debate..
A coin is tossed then a letter from the word incredible is chosen at random. What is the probability of getting heads, then a vowel?
Prepare a short address to juvenile delinquents . To assist to better their behaviour.
Plzzz help 01.04 MC)Explain how the development of agriculture changed the way in which people lived.
What Is The Value Of X In The Following Equation? 3x-4(x+1)+11=0 A. 8 B. 7 C. 15 D. 22
HURRY PLEASE! :) Employers prefer to hire creative, resourceful people. At times, in order to accomplish their goals, some employees may perform actions that so