iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

help pretty please !!
Write 1/4 and 2/3 as fractions with a denominator of 12
Which career is likely to earn highest salary
1. Johnny comenta que las pantallas como la que llego a Facetas son muy usadas en la NASA. Cierto falso 2. Mariela compara a Johnny con un astronauta por su for
1-(1+.06/12) -12(30)
3x=x+6 how do I solve it step by step
Solve: -2(4g - 3) = 30 * 1 point g = 4 g = -4 g = 2 g = -3
With which of these statements would Thomas Jefferson have agreed?
The president of the university plans a speech to an alumni group. He plans to talk about the proportion of students who responded in the survey that they are t
The war with Japan ended when the United States