nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

Which U.S. and Israeli enemy test-fired long-range missiles? Iraq Egypt Iran Jordan
Which is NOT a valid reason why species diversity is economical to humans A
Please help!!!! Need this done with in the hour
a right angle has an area of 100 squares inches. the height of the triangle is 10 inches. how long is the base of the triangle?​
Caffeine has the following percent composition: carbon 49.48%, hydrogen 5.19%, oxygen 16.48% and nitrogen 28.85%. Its molecular weight is 194.19 g/mol. What is
Please help i need it the answer right now
11-2e+2+7e combining
What is The location of China by stating the two closest lines of latitude along its northern and southern borders; the location of Taiwan by estimating its lat
Atp and gtp are primary sources of energy for biochemical reactions. (a) describe the structure of the atp or the gtp molecule. (b) explain how ch
What three rhetorical strategies should be balanced in a persuasive essay?