briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

3 Question 6 (1 point) ✓ The drawing area in Inkscape is called the
Select all that apply. Animals need plants for: oxygen carbon dioxide food chlorophyll energy
PLEASE HURRY!!!!!!!!!! WILL MARK BRAINLIEST!! To modify the options in my table of contents, I should _____. a) delete the table and re-insert it with the sele
Which of the following best describes the trend in the number of enslaved Africans brought to the Carolinas and Georgia depicted in the graph? A It sharply decr
111 – 3r – 3(1 + $ B) (15) C) 1-2) D) (1) A tol
please i need help it is science
God loves you. very much. Do good for him.
What is the length of the missing side?
65333445+76567*656667+9998088-98765666*765-876533= answer asap plz giving brainliest
I really need help with this.