marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

How does the Greco-Roman Legal Tradition continue to effect our society today?
Suppose a triangle has sides a, b, and c, and let theta be opposite the side of length a. If cos theta < 0, what must be true?
who can vote in an open primary? A. Anyone can vote in an open primary B. Only registered Republicans or Democrats C. Registered Democrats only D. Registered Re
Describe the physical and cultural aspects of the North American Southwest.
How long does mail take from san francisco to denver?
The triangles are similar by the AA Similarity Postulate. Find the value of x. 15 1.7 1.5 17
How many codons are needed to create 4 amino acids?
How does Leonardo da Vinci’s technique of sfumato work
What is the answer to this question????
HELPPP ME PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZWhat is the measure of angle CED? m, because Triangle ABC is similar to triangle EDC m over 2, because Triangle ABC is congrue