777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

what is the mass in grams of 1.5*10^-3 mol of sodium
Work out 5/8 of 10 litres
Which sample of matter sublimes at room temperature?(1) Br2(l) (2) Cl2(g) (3) CO2(S) (4) SO2(aq)
what is 21/56 simplified
1. Why does Santiago identify with and admire Joe DiMaggio? (Points : 3) Answer choices are below A. As a younger man santiago was also once an excellent baseba
Which volume of 2.0M NaOH(aq) is need to completely neutralize 24 milliliters of 1.0M HCl(aq)?(1) 6.0mL (2) 12mL (3) 24mL (4) 48mL
Which solution has the highest boiling point at standard pressure? (1) 0.10 M KCl(aq) (2) 0.10 M K2SO4(aq) (3) 0.10 M K3PO4(aq) (4) 0.10 M KNO3(aq)
Which clause is independent? A. Although I am shaking a lot. B. Even though the board is high. C. Because the water seems so far away. D. Despite my fear, I'm g
Find all powers of four in the range four through 1000
The total number of sodium atoms in 46.0 grams of solution is?