27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

what type of society did stevenson live in
how are plains formed
How do I graph f(x)= -cos(x-pi)?
how are plains formed
Paula caught a tarpon with a weight that was 10 times as great as the weight of a permit fish she caught . The total weight of the two fish was 132 pounds. How
Trent and Chris are musicians, and they recently played a concert for 20,000 fans. The rectangular venue measured 87 yards by 57 yards. What was the approximate
which type of energy is associated with random motion of atoms and molecules in a sample of air? 1.chemical energy 2. electrical energy 3.nuclear energy 4. th
Why is India considered a subcontinent
what was the basic Sumerian building material?
Find the coordinates of point E if C is the midpoint of AE A has the coordinates of (-3,1) C has the coordinates of (-2,-1)