tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

In the figure, QS = 15, RT = 36, and RT is tangent to radius QR with the point of tangency at R. Find QT.
How can food deserts be eliminated in America? Why is it important?
how do you calculate 5!/(5-3)!
Find the value of a such that the points (4,a) and (8,3a) lie on the same line with the slope m= 1/3.
The molecule cf4 (is, is not) planar and (is, is not) polar. 1. is not; is 2. is; is not 3. is not; is not 4. is; is
"many business professions use the skill of​ __________ in order to work together and complete complex tasks."
How does the nurse apply the identity versus role confusion stage in the care delivery of an adolescent ? select all that apply?
The ratio of the sides of two similar octagons is 2:5. What is the ratio of the perimeters of these octagons?
Use the slope formula to find the slope of the line passing through the points (-2,3) and (6,-1)
List the properties of the metalloids in the P block.