SunflowerStreet
SunflowerStreet SunflowerStreet
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Pls help!! I will give brainliest!! And no links pls!!!

Pls help I will give brainliest And no links pls class=

Respuesta :

rwaned06
rwaned06 rwaned06
  • 03-06-2022

Answer:

20 for $8

Step-by-step explanation:

Ver imagen rwaned06
Answer Link

Otras preguntas

A pound of chocolate costs 7 dollars. Rachel buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Rachel pays.
I need help I will give brainliest
help if you can! no links please :)
Any molecule of large size and high molecular weight, such as a protein or starch, is known as a _________?
A plant grows inch every month. How many inches does the plant grow in 10 months?
Excerpt from Changing the Curriculum Natalie Stewart In the hot, stuffy meeting room, cheers and applause broke through the oppressive air. Teachers and faculty
Do you consider living in a global city? If yes, which global city do you want to live in? Why do you want to live in this city? If no, Why do you not wish to l
The volume of a cone is 20 cubic cm. What is the volume of a cylinder with the same base and height? Enter your answer as a number only. (Round to the nearest
Watch the video: “How the Israeli-Palestinian Conflict Began – History Channel.” Then type up five facts, details, or anything that stands out to you about the
(6g)^3 Simplify the expression.