mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

He believed that while there is serious unemployment in our auto industry, we should not ________ foreign cars. (A) build (B) repair (C) review (D) import (E) c
First year profits of a business were $900 . Second year profits were $1200 . What percent of the first year profits were the second year profits.
What Is the National Prohibition Act?
Can someone help me please got to be in tomorrow
in a geometric series t1=23,t3=92 and the sum of all of the terms of the series is 62813. How many terms are in the series
what are some interesting facts about the great sandy desert?
A toy rocket is shot vertically into the air from a launching pad 5 feel above the ground with an initial velocity of 80 feet per second. The height h, in feet,
What happened to Mohenjo-Daro and Harappa? (They're two ancient cities in ancient India)
Write down a sensible metric unit for measuring A) the distance from London to Paris B) the amount of water in a swimming pool
Calculate the speed of a 3.5cm sound wave of frequency 8000Hz