ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

This question is "Create expressions with parentheses". Need help!!​
Consider the function f(x) = 2X and the function g(x). How will the graph of g(x) differ from the graph of f(x)?
What are some gender stereotypes
8 Line in the xy-plane contains points from each of Quadrants II, III, and IV, but no points from Quadrant I. Which of the following must be true? A) The slope
Which of the following are remote interior angles of _1? Check all that apply.​
define1n force ? write down cgs unit of force​
Dr. Oops was working in his laboratory and mixed up his 3 containers of dangerous chemicals. He knows that one was a stronger base than the other. He measures
Which of the following is a property of an object not a result of something happening to the object? Select one: weight a. b. inertia C. momentum d. force
How do societal attitudes of developed countries differ from those of undeveloped countries?
The sun is properly classified as a type of: A. star B. planet C. moon