soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Which amendment prohibited states from violating citizens' civil rights? A. First Amendment B. Tenth Amendment C. Twelfth Amendment D. Fourteenth Amendment
Explain when the congruent complements theorem would be appropriate to use in a proof
Present value: tracy chapman is saving to buy a house in five years. she plans to put 20 percent down at that time, and she believes that she will need $35,000
How great a temperature change occurs for a gas at 350 mm Hg and 220 L if it occupied 500 L at 0°C and 700 mm Hg?
Question 11 if condensation was occurring during the ascent from 800 mb to 500 mb, the air parcel would have ________ water vapor during the ascent
How did the spanish conquistador francisco pizarro conquer the incans by 1535?
John saves $650 the first month and every month later $150 more. Lawrence saves $2.35 the first month and every month later he doubles the amount. who will ha
What includes carbohydrates proteins fats and minerals?
Producers of many mouthwash brands claim that using mouthwash prevents tooth decay. What is the best conclusion regarding these mouthwash brands and bacteria in
Receiving a hug from a stranger is a violation of most people's boundaries