itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Write in a 4-5 sentences about what is “Ten days in a Mad-House” by Nellie Bly about?
Polygon mnopq is dialated by scale factor of 0.8 with the origin as the center dilation resulting in the image MNOPQ the coordinates of point M are (2,4) and th
A pulley system is made of 3 pulley write its velocity ratio
divide 111001 by 1101​
need a little help with this
ASAP ITS TIMED 109 4 2 3 3 Which expression is equivalent to X X ? o NO NIC X 27 o 7 3 х
At what conditions acceleration of a body is zero?​
Which regular polygon can be used to form a tessellation? I need help
What is the value of x?
Geometry, please answer question ASAP