H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

Please help. Ill mark u as brainlist or whatever its called
please help meh on dis question ty
Figure ABCD is a parallelogram.What is the value of n?3 51725​
In May direct labor was 40% of conversion cost. If the manufacturing overhead for the month was $120,600 and the direct materials cost was $29,200, the direct l
∆ABC is translated 6 units up and 3 units left to create ∆A'B'C'. If vertex A is at (-1, 2) and vertex B is at (1, 5), then vertex A' is at and vertex B' is at
That time of year thou mayst in me behold When yellow leaves, or none, or few do hang Upon those boughs which shake against the cold, Bare ruined choirs, where
Which best compares the slope and y-intercepts of the linear functions f and g where f= 1/3 x + 3 and g is shown in the table? X =0,1,2,3 and g(x) =3,6,9,12
What are the values of x and y in the matrix equation below?
A survey asks teachers and students whether they would like the new school mascot to be a shark or a moose. This table shows the results. Which statement is tru
The graph below shows the solution to which system of inequalities?