cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

A.P.E.X what do these stage directions most reveal about beneatha?
What is the purpose of B cell and T cells during specific immune response
A survey of patients at a hospital classified the patients by gender and blood type, as seen in the two-way table. Gender Blood Type Male Female Based on the
Please help I'll give 11pts
Fred buys candies. He buys 2 candies for a dollar and gets 3 candies free on every purchase
The term information technology refers to A.methods of storing data B.the use of electronics by senior management to share information C.implementation of elect
Can Anyone Help ? & explain how you got it please . I’m not sure if it’s c or d .
{22c + 33d} which expression are equivialnt
What is the effect of heating a gas at a constant pressure?
A scientist spilled a few drops of dilute hydrochloric acid (HCI) on a lab table. For safety purposes, the scientist sprinkled some baking soda (NaHCO3) onto th