Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2017
  • Mathematics
contestada

The museum admission is $14 and a student is 10$ how much will it cost for one class

Respuesta :

odalysg234 odalysg234
  • 03-04-2017
Well how many students  are there in the class??
Answer Link

Otras preguntas

1. In which of the following selections is point of view used to highlight contradictions in what is being described? A) "Aztec Creation story" B) "Day of th
Line MT is congruent to Line GL and ∠M is congruent to ∠G. What additional information is necessary to show that ΔMTD is congruent to ΔGLS by SAS?
then i lost my head entirely, mad with the power of exciting such rage... what type of figurative language is used in the excerpt? idiom hyperbole metaphor alli
solve for r in the formula S=L-rL where S is the sale price, l is the list price, and r is the discount rate. a. an item with a list of price of $128 goes on sa
In act 1, scene1, how does the cobbler`s opinion of Caesar differ from Flavius and Murellus` opinion?
why critical thinking and skepticism are important to scientific inquiry
a word that shows how a noun or a pronoun is related to some other word in the sentence is a?
fruit are (mature/immature) plant _____________.
the layer of fat that keeps animals warm is blubber?
Some athletes have as little as 3.0% body fat. If such a person has  body  mass of 65 kg,how many pounds of body fat  does  that person have?