Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

If an object with 80 j of gravitational potential energy is raised twice as high, what would be its new gravitational potential energy?a. 100 jb. 160 jc. Can't
YOU GET BRAINLIEST IF CORRECT Kipton then takes off the jellybeans and puts on 10 brand-new pink erasers. The scale reads 312.4 grams. How much would you expect
What are some good, healthy meals or snack options? And habits to do to live a healthy lifestyle :) <3 have a good day everyone
Suppose the x-axis of a density graph represents someone's height in inches. If the area under the density curve from 60 inches to 70 inches is 0.55, what is th
hisko sells dolls at her doll store if she sells for $35 and there is 6% sales tax how much is her total if she buys 3 dolls
SOMEONE HELP ME PLEASE ILL GIVE BRAINLY How did muckrakers bring about change or help America to move forward?
How many elements are in the following formula? Al(OH)3
Then he said, "Good night and with muffled oar Silently rowed to the Charlestown shore. Just as the moon rose over the bay. Where swinging wide at her moorings
graph the system below and write its solution(2x+y=-4(y=-1/2x+2​
which list shows the area ordered from greatest to least​