nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

binod always _ talking about Nepal.(loves/ loved)​
1. discuss in detail assertiveness and risky behaviors along with their implications for students success in university ?
one fact that describes the middle colonies?
One stores information is listed in the table below. Sales return $700 rent expenses $1,288 sales discount $950 depreciation expense $600 cost of merchandise so
Which of the following is a density-independent factor that affects population size? 1. Limited space 2. Presence of parasites 3. Natural disaster 4. Competitio
Select the list of instruments à percussion. O A. OB. O C. O D. la contrebasse, la guitare et le violoncelle le tambourin, le triangle et les timbales le piano,
The radius of a circle is 4 millimeters. What is the circle's area? Use 3.14 for pi. (The answer MUST BE ONE OF THE ANSWERS BELOW)
20% 120° y=[ ? ]° Enter
Suppose that land in downtown Savannah is valued at $20 per square foot. What isthe value of a triangular lot with side lengths of 112, 148, and 190 feet?
Please solve these questions with an explanation