shalacrawfored shalacrawfored
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

chickens cutlets are on sale for $3.48 per pound how much will it cost o buy 3.5 pounds of chicken cutlets?

Respuesta :

brainchampion brainchampion
  • 02-05-2017
The answer is $12.80 because you have to multiply 3.48 by 3.5
Answer Link
dillon81099 dillon81099
  • 02-05-2017
12.18 you multiply the 3.48 times 3.5
Answer Link

Otras preguntas

WRITE EACH RATE AS UNIT RATE. 162 WATER BOTTLE IN 9 CASES=
The cost for n students to attend a workshop is 7n+12 dollars. What is the cost,in dollars for  students to attend?
What is this answer?10y=360°
If five slices of pizza cost $5.50, how much do two slices cost? Ten slices? Half a slice ?
Write the number that matches the clues My number has 2 hundreds. The tens digit is 9 more than the ones digit
Which two things are being compared in the poem?harbors and cities  fog and cats  cat feet and harborsfog and moving
what is £42 increased by 10%
Estimate each quotient using compatible numbers.
I'm inside the path I'm a difference of two numbers outside the paths what number am I
What was the original goal of the Framers when they met at Independence Hall?  How did that goal change?