Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes the economic reading for industrialized nations building empires in the late 19th and early 20th centuries?
Miguel reels his teacher that 1/5 is the same as 20% what best justifies Miguel’s answer
Graph y=3x on the coordinate plane. Identify the unit rate from the graph.
Help! Show all thinking
El piloto no permite que los pasajeros _____ en los pasillos. Question options: estuvieron están (wrong) estén estaban
Help me with these fill in the blank Spanish questions. Complete the following sentences using the correct form the verbs in parenthesis. Then after you answer
an ice cream shop uses the function f(p)=2.50p-300 to calculate the amount of profit or loss, f(p), the store makes each day after selling p number of ice cream
How is a cell named? A. Column letter then row number B. Row number then column letter C. Column number then row letter D. Row letter th
9y=-3x+5 how do I find the slope for this?
A straight road rises at an inclination of 0.3 radian from horizontal. Find the slope and change in elevation over a one mile section of the road.