leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Please help me ASAP And please answer my other questions
Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
The first step in a proof is what you are A. given B. to prove
A race is 9/10 kilometer long. Salma ran 2 of these races . How far did she run altogether?
Match the following items. 1.cotton gin James Oliver 2.sewing machine Peter Cooper 3.steamboat Thomas Jefferson 4.Tom Thumb steam locomotive Cyrus McCormick 5.E
What is the most important rule to remember when solving inequalities with negative numbers? Answer: If you divide both sides of the inequality by a nega
adding fractions [tex] \frac{1}{2} \ + \frac{2}{3} [/tex]
Please help answer please
Item32 time remaining 46 minutes 2 seconds 00:46:02 item 32 item 32 time remaining 46 minutes 2 seconds 00:46:02 during a recent fiscal year, creek company repo
Help not sure of the answer would appreciate help