jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

if a dozen people get on a train, and five of them get off at the next stop, how many of those people are left on the train?*
20 nails for every 5 shingles 12 nails for every three singles are the ratios equivalent
If it is 2:00 pm in Havana, Illinois, what time is it in Los, Angeles, California??
the metro theater has 20 rows of seats 18 seats in each row tickets cost $5 the theaters income in dollers if all seats are sold is (20X18)X5 use properties to
Nena thinks that because 4<6, it must also be true that 1/4<1\6. Explain to nena why this is incorrect
What is the sum of ten and twenty
Which statement best describes the caste system? a. social and religious classes developed after Aryans settled on the Ganges plain and later incorporated into
620 + 107 round estimate the sum
why should we conserve fuel and how in 500 words
True or false? The GCF of an odd and even number is always even