njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Seraphina is driving two hours to visit her family. For the first hour, she traveled at a speed of 61 miles per hour. Then, in the second hour, she traveled at
Evaluate f(x - 2) when f(x) = 4x² - 4x – 2
6th grade math question: On a change in number of correct answers from a first math test to a second math test, Antoine had 4 and Lauren had -6. Is it possible
John is making shelves for his room. He wants 3 shelves and each shelf requires 8 2/3 feet of lumber. How many feet of lumber does he need? Simplify (or redu
a bird is flying to the right when a gust of wind causes the bird to accelerate leftward at 0.5m/s2 for 3s
Adam and barb go to the store to purchase some lottery tickets. without looking at the price, adam says "i’ll take 10 lottery tickets," and barb says "i’ll take
The maximum heart​ rate, in beats per​ minute, that you should achieve during exercise is 220 minus your​ age, 220 minus a. Your exercise goal is to improve car
How does the role of a speaker differ from the role of a writer of text ??
Keith, Jason, Alyssa and Monique each have 27 playing cards. How many card to they have in all?
Where did each Indo-European group settle?