ccc37 ccc37
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

$7.50 for 5 pounds ?

Respuesta :

jmallison jmallison
  • 04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.

Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link

Otras preguntas

Jose wanted to let his dog out for a walk. Opening the gate, Jose let his dog into the yard. After a long afternoon of play and fun, he took him back inside for
Which answer is equal to (f-g)(-5)
How would "In a Station of the Metro" change if the bough was bright and lively rather than wet and black? A.)The station would seem cheerier. B.)The poem would
Based on the information contained in the figure above, do you think that neon has any isotopes?
One of the best ways to break the chain of infection is to use disinfectant agents when cleaning your house. wash your hands frequently. drink water only if it
in what way do elisas feelings and action towards the stranger change during her interact with him
This is 7th grade math and answer ASAP. Tell me which answer choice in q.4. I will gave brainliest, thx, and 5 star if answered right.
Where are the points for Y=-x^2+160x-5000
Summarize how Native Americans resisted oppression and slavery at the hands of the Spanish.?
HELP!! According to the fossil record, approximately when did life first appear on Earth? When did multicellular life appear? At what age is life thought to hav