makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

4) Please help, what is the purpose of describing Mrs. Bamjee as having a “smile that showed the gap of a missing tooth but was confident all the same”?
A differentiated product is a product that: a. always costs more than rival products. b. is offered free of cost on purchase of a company's standard product. c.
Which answer best fills in the blank in this sentence? Using the factors of production to produce one item means there are ________ resources to use in the prod
Create a class named College Course that includes data fields that hold the department (for example, ENG), the course number (for example, 101), the credits (fo
which of the following deserts would be the closest to Egypt​
List the bonding pairs H and I; S and O; K and Br; Si and Cl, H and F; Se and S; C and H in order of increasing covalent character. 1. (S,O) < (Se,S) < (C
3 to the third power + (5 - 2) divided by 3 + (5 - 3 to the second power)
Which groups of people were imprisoned in concentration camps?
What were the reasons for the nickelodeon boom of the mid 1900s—what advantages did this type of exhibition venue offer to both theater owner and patron
5:1=d:2 what is the blank