lulukins
lulukins lulukins
  • 01-11-2017
  • Mathematics
contestada

Difficukt question help

Difficukt question help class=

Respuesta :

JazzyP0tato
JazzyP0tato JazzyP0tato
  • 01-11-2017
Well, if two burgers and one hotdog costs 4.82, and one burger and two hotdogs cost 3.70, you substract those to find the cost of one burger.  Then you add that by two, and that's the cost of two burgers.  Now you just need the cost of two hotdogs.  Subtract the cost of two burgers and 4.82.  Then divide that by two.  That's answer!  
Answer Link

Otras preguntas

Aside absorbing water and nutrients, what other functions do the roots serve?
What Is Ethane? Can you help me?
If y^8 = 4 and y^7 = 3/x, what is the value of y in terms of x? (A) 4x/3 (B) 3x/4 (C) 4/x (D) x/4 (E) 12/x
if a baking tray is 700mm by 600mm, how many of 25cm in diameter can fit into the baking tray?
1. What are the next three terms in the sequence?-1 ,9 ,19 ,29 . . .A. 38, 37, 32B. 40, 51, 62C. 39, 49 , 59D. 38, 47, 562. What are the next three terms of the
what are the components of blood?
what is the comparative and superlative of many, lazy, smooth, and rough
Aside absorbing water and nutrients, what other functions do the roots serve?
Someone please help me : evaluate 3st to the second power + 2s if s=5 and t=3??
3)    Write an equation for a graph that is the set of points in the plane that are equidistant from the point  F(6,0) and the line x = -6.