reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

A population of sixteen emu grew to thirty-nine in one year. After two years, the population had grown to forty-eight. The maximum number of emu that the enviro
A jar has 10 red marbles, 6 purple marbles, and 4 turquoise marbles. Grace wins if she selects a turquoise marble from the jar. Is this game fair? Why or why no
Texto publicitario ya resuelto
What is the area of the triangle formed from 0,-1), (0.4), and (4,-1)? OA. 20 square units B. 5 square units O C. 40 square units O D. 10 square units
According to the author what evidence is there that Mansa Miss was a powerful and wealthy monarch The text ⬇️ The flow of sub-Saharan gold to the northeast pro
What happens when a rule is broken?
Which country helped Columbus travel to America
You should inform the person who is writing your letter of recommendation of all of the following things except.A. when the letter is due. B. where you are appl
pls help me find the correct verb??ASAP pls??! 1) Neither your notes nor your textbook (is, are) allowed in the room. 2) Either Jim or the twins (has, have) bee
) Find the domain of definition a) f(x)=3x-1/√1-5x​