nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

Rhea enlisted this goddess to help her deceive Kronos about the birth of Zeus: Gaia Hera Athena Artemis 10 points QUESTION 9 Hesiod has a positive view about
.23 repeating equals what as a fraction
Who might benefit financially the most from the EPA's claim
5r-2=6r+5 what does r equal​
6:Why do cloudy, calm nights tend to be warmer than clear, calm nights?
In the book inundated what are two possibilities of theme
AD and ac are opposite rays. True False
What is the coefficient of the second term of the expressions 3x⁴ + x²?
Jackie the squirrel is on the roof of Morrow Library. She throws a peanut nearly vertically upward from a point near the edge of the roof. It just misses the ed
The Sumerians were highly civilized and were the first to develop a water canal system. True False