23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

how was the term "sly as a fox" born?
What is the measure of angle B in the triangle? Enter your answer in the box.
________ are organisms that are able to convert the sun's energy into usable energy. (2 points) A. Decomposers B. Omnivores C. Producers D. Herbivores
Find a point d(x, y) such that the points a(−4, 1), b(3, 0), c(−1, −3), and d are the corners of a square.
Which of Calvin’s beliefs set him apart from Catholics?
Please help, will give brainliest to correct answer.
When people are in a group situation in which they feel deindividuated, they are most likely to behave badly when ____?
plzz helpp easy fast q Select all of the following that are written in the margins of a book when annotating the text. Questions Definitions Details Predictions
Which of the following correctly organizes these specific terms in order from smallest to largest? A. Chromosome, gene, nucleotide, DNA B. Nucleotide, gene,
find the measure of each exterior angle in a 17-gon