HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Which is considered a benefit of avoiding tobacco? A. You can save money rather than spending it on cigarettes. B. Your hair and clothes will smell like smoke.
I'm offering 10 points, only answer if you're smart
How would the distance formula be used in real life?
7 hundreds 3tens & 15 ones is what number?
What is the measure of angle CAE??
What problems did people have with womens suffrage?
At the top of the system of inequality in the former soviet union were the ________
The title of Grant Wood's American Gothic was inspired by _____. the creepy expressions of the people in the painting the religious theme of the painting th
Light travels 9.45 \cdot 10^{15}9.45⋅10​15​​ 9, point, 45, dot, 10, start superscript, 15, end superscript meters in a year. There are about 3.15 \cdot 10^73.15
The Dietary Guidelines for Americans provide advice to help people live longer, healthier lives. They are published by... A.The US Department of human Services