parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

What does y=2x+3 equal?
The measure of angle S is ___ degrees. Round the number to the nearest degree.
Around the same time as the Roman Empire converted to Christianity, what changes were occuring in the kingdom of Aksum? A. Trade decreased due to the rise of th
{3.1, 4.2, 7.2, 8.4, 12.2} The number __ from the set will make the equation x + 2 = 6.2 true
a sales person earns £16000 a year. She is offered a rise of 22%. How much will she now receive?
For most americans, which of these nutrition-related problems is of greatest concern? for most americans, which of these nutrition-related problems is of greate
Coin is tossed 10 times. How many times do you expect to get heads?
classify each type of income as earned or unearned: gifts
WILL MARK BRAINLIEST!!!! Ralph is the first to bring up the importance of keeping a fire lit on the island. Which best explains the symbolism of the fire? the
What is the answer to this question ?