Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
which does the author mean by "... nature had to kindle all the fires, for man by his own effort was unable to produce a spark"? a: humans were unable to make f
the following graph describes function 1, and the equation below it describes function 2: function 1 graph of function f of x equals negative x squared plus 8 m
Which is the best strategy for avoiding chronic diseases caused by a high-calorie diet?
what is the equation of a line passing through the point (a, b) and having a slope of b?
which electromagnetic wave has the lowest frequencies (less than 3×109 hertz)?
which complex number has a distance of √17 from the origin on the complex plane?a. 2 15ib. 17 ic. 20 - 3id. 4 - i
which of the following is a descriptor of an opinion? a. something observed to be true b. something oftentimes indicated by the use of adjectives c. information
John made a rectangle pen for his dog using 28 feet of fencing. If the width of the pen is 2 feet more than one-half the length, what is the length and width of
which of the tables represents a function? table a input output 4 3 3 2 3 1 table b input output 1 3 3 5 5 7 table c input output 0 0 1 4 1 5 table d input outp
what happens directly after prophase