holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

In the diagram below, line t intersects parallel lines r and s. 1 2 4 3 5 6 8 7 If the measure of <3 = 68°, what is the measure of <8? ○ 180° O 112° 0 68°
جس کا کام اسی کو ساجے اخلاقی کہانی
Question 12 of 34 Lisa turns the circular handle on a water faucet with a force of 25.0 N. As a result, a force of 125 N is applied to the valve shaft. What is
The movement of money out of a savings account into a higher-yield investment a. Diversification b. Liquidation c. Investment shifting d. Reallocation
I am so sad, what should I do to make me feel Better
Simplify -5.4u(3.8u+2)
convert the fraction below into a decimal 19/40
Graph y=√x-2 +3 (state all points) state the domain and range
What were the three major religions of the early Tang Dynasty? For what important historical event was one of these sects expelled?
Briana is showing her class a book about butterflies. She asks the class, “Can someone tell me about a butterfly they have seen?” What age group would Briana’s