mlynch78 mlynch78
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?

Respuesta :

bryanluis2004 bryanluis2004
  • 02-03-2018
the unit price is $0.03
Answer Link
AbbyJazlynn
AbbyJazlynn AbbyJazlynn
  • 02-03-2018
The unit price is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

x = ? 17 - x = 13 Solve for x. Thanks in advance.
Boone fitnes sells gym passes in packs of 14. A competing gym, sells gym passes in sets of 20. If both sold the same number of passes last month, what is the s
A history of a person's life told by another person is known as a(n): A. Auto-Biography B. Biography C. Non-Fictional Biography D. Fictional Biography
what does employ mean
_______ are on chromosomes in the nucleus of a cell. A. Genes B. Mutations C. Traits D. Alleles
Which theme is conveyed in this excerpt from "The Tell-Tale Heart" by Edgar Allan Poe? TRUE!—nervous—very, very dreadfully nervous I had been and am; but why w
List some reasons presidents shouldn't have more power.
What were the names of Columbus’ ships? A) Nina, Pinta, and Santa Maria B) Nino, Victoria, and Santa Maria C) Victoria, Pinta, and Hispanola D) Nina, Victoria,
In their experiments, Hershey and Chase put special atoms called ___ into the DNA and protein of viruses. a. markers b. bacteria c. bacteriophages
Which of the following is a treaty to eliminate all trade barriers between Canada, Mexico, and the United States? a. APEC c. CARICOM b. MERCOSUR d. NAFTA