cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Supply the missing reason (s) for the given proof
State whether the ratios form a proportion. [tex]25/35[/tex] and [tex]35/45[/tex] A. Yes B.No
Wen Ti, an emperor of the _______ dynasty, looked to the Han dynasty for methods of control and order. Sui Tang Song Yuan
The homeowner installs an electrically heated mirror into the shower room.When a person has a shower, the heated mirrors does not become misty but stays clear.
The value of the metal in 2p coins, made in 1991 is now worth 3.3p. Suggest why a 2p coin made in 1991 is now worth 3.3p
Which of the following prohibited American colonists from settling west of the Appalachian Mountains? the Proclamation of 1763 the Townshend Acts the Treaty of
The homeowner installs an electrically heated mirror into the shower room.When a person has a shower, the heated mirrors does not become misty but stays clear.
What do enzymes do in cells? Thx in advance!!
Energy in most ecosystems must flow through autotrophs because ______.
What do the three Abrahamic faiths—Christianity, Islam, and Judaism—have in common? All believe in one god. All believe that Jesus was the messiah. All have spe