aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?
Describe what happens when blood in capillaries flows past cells
A person sees a ball and kicks it, in part because of actions of the nervous system. Using the parts of the nervous system listed bellow, describe the path of n
What is 0.75 as a fraction in simplist form
Henry can ride his bike 23 miles in 2 hours. The store is six miles away. About hoe long should it take Henry to ride his bike to the store?
If 2x+z=2y and 2x+2y+z=20 what is the value of y?
Write in function form X+y=6..?
mike constructed a closed box that measures 2.5 feet long by 3 feet wide by 1.5 feet high. what is the total area of the material mike needs to construct the bo
which organism would more closely resemble it's parent,one produced by asexual reproduction,or one produced by sexual reproduction? why?
what planet starts with e?