reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
Which phrase matches the expression 2v
Please explain to me how to answer no.2 questions
Help please ASAP!!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY FOR BRAINLIEST
If you ever swam in a pool and your eyes began to sting and turn red, you felt the effects of an incorrect pH level. pH measures the concentration of hydronium
In what section of a property disclosure would you find information regarding existing water treatment systems?
In a​ state's pick 3 lottery​ game, you pay ​$1.33 to select a sequence of three digits​ (from 0 to​ 9), such as 288. if you select the same sequence of three d
The jones corporation uses a process system. during the current​ period, 2,500 units were started and​ 1,100 units were completed and transferred out. ending un
What is the range of the following relation (-1,1) (-2,2) (-3,3) (-4,4) (-5,5)
As of 2013, the world’s total population was about _____.