cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

France's imperialistic manuevers focused on Indochina due to
Four polynomial functions are shown below: f(x) = x3 + 3x2 - 4x - 12 g(x) = x3 - 3x - 2 p(x) = x2 + 3x + 2 t(x) = x2 + x - 2 Which of the following functio
Please help me on this thank you all
Which of the following statements is part of the theory? a. Only plants are composed of cells. b. All cells are produced from other cells. c. cells can
A triangle has sides of 8cm long and 15cm long with a 90angle between them.what is the length of the third side?
A wave with a period of 1⁄3 second has a frequency of A. 3 Hz. B. 67 Hz. C. 300 Hz. D. 33 Hz. The correct answer is A. Hope this helps !
Why do tens of thousands of sub-Saharan Africans try to cross the Mediterranean each year? How are these refugees commonly portrayed?
In response to the soviet blockade of west berlin, the allies flew food and other supplies into west berlin. this is known as the what
Huilan is 6 years older than Thomas. The sum of their ages is 80 . What is Thomas's age?
I don't understand the problem.