AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

The Masim family's monthly budget is shown in the circle graph. The family has a monthly income of $5,000. How much money do they spend on food each month? Eme
What shape is a parallelogram
i need to write a paragraph 100 words or 500 characters using the words Commitment Employment Motivation Priorities and is to be an about me. i cant put words t
What is the value of m in the equation 1/2m - 3\4n = 16 , when n = 8?
what 4 consecutive whole numbers add to 54
The blood of his children shall curse his cowardice, who shrinks back at a time when a little might have saved the whole, and made them happy. What persuasive t
With which theater is Shakespeare's career as a playwright and actor closely associated? A. the theater of the King's Men B. the theater at Stratford-upon-Avon
when do you encounter analogies most often
Write a fraction that is less than 5/8 and has a denominator of 8
What was the relationship between the Reformation and the printing press? A. The new availability of printed books made the Reformation spread quickly. B. Marti