crizpybacon
crizpybacon crizpybacon
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

If 1/2 gallon of milk cost $1.64 what is the cost per pint

If 12 gallon of milk cost 164 what is the cost per pint class=

Respuesta :

soswelp
soswelp soswelp
  • 04-04-2018
just double or multiply 1.64 by 2, and you get 3.28 for your answer!!

hope this made things easier for ya   :))))))
Answer Link

Otras preguntas

is 8/5 rational or irrational?
What number is 10,000 less than 337,676?
Two pounds of peaches at the farmers market cost $4.20.How much will 5 pounds cost?
Where are genes located?
change 0.025 , 0.00003 , 0.00197 to scientific notation
5000 is 1/10 of what
how to write 0.632 in wordform please show an example
What is the GCF of 32 and 48
What is Circular Motion?
Two pounds of peaches at the farmers market cost $4.20.How much will 5 pounds cost?